O nas

Kilka słów o nas

Kim jesteśmy?

Koło Naukowe Dydaktyków Matematyki AlfaBeta – to studencka organizacja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki działającą przy Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Szkoła Nauk Ścisłych UKSW w Warszawie. My – jego członkowie jesteśmy grupą młodych, kreatywnych i niebojących się wyzwań ludzi, którzy w przyszłości myślą o tym, żeby zostać nauczycielami matematyki.
Zajmujemy się przede wszystkim dydaktyką matematyki, jak również rozwiązywaniem matematycznych łamigłówek, czy poszukiwaniem odpowiedzi na nurtujące świat liczb zagadki.

 

Informacja o powołaniu koła:

Koło Naukowe Dydaktyków Matematyki AlfaBeta
Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Szkoła Nauk Ścisłych UKSW

Koło Naukowe Dydaktyków Matematyki AlfaBeta zawiązało się w czerwcu 2014 roku. Oficjalnie zostało powołane 2 października 2014 roku, jako Koło Naukowe Dydaktyków Matematyki AlfaBeta przy Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Szkoła Nauk Ścisłych UKSW w Warszawie. Opiekunem i przewodniczącą koła jest dr Joanna Kandzia. Członkami są studenci, którzy w przyszłości myślą o tym żeby zostać nauczycielami matematyki.
Nasze dotychczasowe dokonania:

 1. Przygotowanie materiałów do warsztatów dla dzieci ze szkoły podstawowej w Zielonce, nt. Technologie przyszłości.
 2. Przeprowadzenie warsztatów na Festiwalu Aktywności Twórczej w Zielonce – studenci:
  • Wehikuł czasu (klasy 0-3),
  • Robotowice – miasteczko robotów (klasy 0-3),
  • Robotech – budowa i naprawa robotów (klasy 4-6),
  • Baza alfa na planecie sekretów (Stacja badawcza na Marsie/Wenus) (klasy 4-6).
 3. Przygotowanie wykładu i prelekcja na Festiwalu Aktywności Twórczej w Zielonce, pt. Kwantowe komputery. Fraktalny świat – dr Joanna Kandzia.
 4. Spotkanie z prof. Wacławem Zawadowskim, który przybliżył studentom historię i działalność SNM. Opowiedział o konferencjach, jakie organizuje SNM, o zmianach w edukacji matematycznej na przestrzeni lat oraz podręcznikach, jakie współtworzył.
 5. Relacja z obozu naukowego do Francji. Przedstawienie uczelni – Uczelni Technologicznej w Clermont-Ferrand. Podsumowanie wykładów z kryptografii, bioinformatyki oraz wykładu o renderowaniu. Ogólne wrażenia z pobytu.
 6. Przygotowanie do warsztatów na konferencję SNM w Kościelisku.
 7. Dyskusja na temat publikacji ,,A Look at Mathematics Education”. Omówienie założeń i przesłanek w niej zawartych.
 8. Udział w XXIV Krajowej Konferencji SNM w Kościelisku.
  • Studenci z warsztatami: Matematyczne czasoumilacze.
  • Joanna Kandzia: Heurystyczne metody nauczania a łamigłówki.

 

Do pobrania